Extra panenský kokosový olej BIO

Panenský kokosový olej je úžasný přírodní zázrak a je od nepaměti ceněn pro své blahodárné působení na organismus. Je řazen mezi superpotraviny a přirozeně saturované oleje. Podporuje zdravé srdce, dobrý imunitní systém a přispívá k řádné funkci štítné žlázy. Má všestranné využití, neboť se používá jak v péči o tělo a vlasy, tak i jako neocenitelný pomocník v kuchyni.

Náš raw bio kokosový olej Extra Virgin pochází z čisté oblasti ostrova Srí Lanka z produkce ekologického zemědělství. Na první pohled je prakticky stejný jako panenský kokosový olej, ale ve skutečnosti se získává pomocí jiné metody.

Proces, který od utržení kokosu po zabalení oleje trvá jen několik hodin, začíná s extrakcí kokosového mléka z bílého jádra bio kokosových ořechů. Získané mléko se pak prochází odstředivkou, která oddělí olej od vody. Při tomto procesu jsou teploty výrazně nižší než při jiných metodách získávání (udává se max. 25 °C). Proto si olej zachovává nádhernou vůni a zároveň jsou zachovány veškeré vitamíny a antioxidační látky prospěšné pro lidský organismus. Obsahuje řadu esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro imunitní systém a zdravý metabolismus. Má antibakteriální účinky a neobsahuje cholesterol.

Rozmanitost kokosového oleje

Oleje a tuky se skládají z molekul známých jako mastné kyseliny. Jsou klasifikovány podle nasycení (saturace) nebo podle molekulové délky a velikosti uhlíkového řetězce uvnitř každé mastné kyseliny. Kokosový olej má převážně střední řetězce a účinek z kokosového oleje je zřetelně odlišný než účinek mastných kyselin dlouhých řetězců z běžných jídel. Nasycené a nenasycené tuky z mléka, vajec, masa a dokonce většina rostlinných olejů jsou z dlouhých řetězců.

Proč je to důležité? Protože naše těla metabolizují každou mastnou kyselinu různě. Mastné kyseliny středních řetězců z kokosového oleje je zvláštní v tom, že tyto mastné kyseliny nemají negativní efekt na cholesterol. Ve skutečnosti jsou známé svou schopností snížit riziko srdečních chorob a arteriosklerózy. Je velmi málo zdrojů těchto mastných kyselin a jedním z nejlepších je kokosový olej.

Játra a žlučník nemusí trávit a emulgovat dlouhé řetězce mastných kyselin mající za následek okamžitou energii, zvýšenou metabolickou zátěž a následně větší produkce tepla stejně jako zvýšené cirkulace. Kdokoliv má zhoršené trávení tuků nebo má odstraněný žlučník, kokosový olej bude pro něj snadno stravitelný.

Kyselina laurová

Díky kyselině laurové má tento olej mnoho zdraví prospěšných výhod. V těle je kyselina laurová přeměněna na sloučeninu, která je prudce jedovatá pro viry, bakterie, houby (plísně) a jiné organismy (parazity). Účinně léčí také kvasinku bílou (Kandidu), plísňové infekce a atletickou nohu.

Náš olej obsahuje téměř 50% této kyseliny laurové!!!

Kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální.

Využít ho lze při redukci váhy, neboť se déle tráví a dodává tak tělu energii postupně. Navíc napomáhá předcházet tzv. jojo efektu.

Zejména v asijských zemích se používá pro vlasové zábaly. Intenzivně vyživuje a regeneruje suché a poškozené vlasy, reguluje vypadávání vlasů, dodává lesk a odstraňuje lupy.

Výborně nahrazuje běžné tělové mléko nebo krém. Snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Působí hojivě na podrážděnou pleť a pokud máte problémy s vyrážkami či atopickým ekzémem, pak je kokosový olej ta správná volba.

Je prokázáno, že běžné bělící pasty obsahují agresivní chemické látky, které poškozují sklovinu. Kokosový olej již po několika týdnech nejen viditelně bělí zuby, ale také zklidňuje dásně a zamezuje tvorbě aftů.

Je velmi oblíbeným a vyhledávaným masážním olejem. Uvolňuje ztuhlé svaly, krásně zvláčňuje a pokožku zanechává pružnou a hladkou.

Je vynikající jako potravina a již jeho vůně je neodolatelná. Velmi oblíbený je zejména u vitariánů ...výborné jsou z něho raw dorty a jiné pokrmy syrové stravy. Využít ho lze ale všude tam, kde se používá běžný jedlý olej či máslo. Díky tzv. středně dlouhým triglycerům je tepelně stabilní až do 200 °C, proto je vhodný i pro smažení.

Kokosový olej taje při teplotě 22 - 24°C. Při nižší teplotě je tuhý a mramorově bílý. Opakované tání a tuhnutí nemá na kvalitu oleje žádný vliv.

CZ-BIO-002, Zemědělská produkce mimo EU

V případě objednání prosím použijte níže uvedené formuláře nebo nás kontaktujte přímo na info@biopuro.cz.  

Aktuálně nedostupný!                                                      Aktuálně nedostupný!

Balení 300ml sklo 198,-Kč vč.DPH (172,20,- bez DPH)                                     Balení 1000ml plast 549,-Kč vč.DPH (477,40,- bez DPH)

                                                                Aktuálně nedostupný!

                           Balení 1000ml sklo 570,-Kč vč.DPH (495,70,- bez DPH)