Světlý agáve sirup BIO

Náš sirup v bio kvalitě je získáván z těch nejlepších rostlin, rostoucích ve střední části Mexika, zvaných Agáve.

Agáve je rostlina s dužnatými listy, která se rozšířila a zplaněla v tropech a subtropech celého světa. Indiáni si agáve vysoce cenili a sirup z její dřeně používali na slazení nápojů a jídel. Dnes je agáve známá hlavně pro výrobu tequily.

Sirup se vyrábí tradiční šetrnou technologií, při které se, bez použití jakýchkoli chemikálií, mění na jednoduchý cukr fruktózu. Nektar si zachovává všechny své nutriční hodnoty (jako jsou vitamíny, minerály a enzymy) a zároveň nedochází ke karamelizaci cukrů.

Sirup z agáve obsahuje velké množství fruktózy (ovocný cukr), menší množství glukózy a sacharózy. Díky vysokému obsahu fruktózy má glykemický index 30 a nezvyšuje hladinu cukru tak rychle jako med či cukr. Právě med nebo cukr (bílý řepný či třtinový) svým vysokým glykemickým indexem hladinu cukru v krvi zvyšují a tím uvolňují hormon zvaný inzulin. Stálá vysoká hladina cukru v krvi má pak za následek poruchy metabolismu, vyčerpání slinivky a jater, obezitu a únavu. Díky kyselinotvornému účinku navíc v těle dochází k zvýšenému odbourávání vápníku, hořčíku, železa a draslíku. 

CZ-BIO-002, Zemědělská produkce mimo EU

V případě objednání prosím použijte níže uvedené formuláře nebo nás kontaktujte přímo na info@biopuro.cz.  

Balení 350g plast 92,-Kč vč.DPH (80,- bez DPH)                           Balení 750g plast 189,-Kč vč.DPH (164,30,- bez DPH)

Balení 350g sklo 102,-Kč vč.DPH (88,70,- bez DPH)                     Balení 1400g plast 349,-Kč vč.DPH (303,50,- bez DPH)